92. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » 92. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

92. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Obchody Święta Niepodległości w Falejówce rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym w dniu  7 listopada br.

Na tę uroczystość licznie przybyli mieszkańcy Falejówki i Raczkowej, uczniowie i Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Falejówce, zaproszeni goście: wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd, dyrektor Samorządowej Administracji Placówek Oświatowych - Anna Hałas, oraz rodziny poległych we wsi Falejówka w czasie drugiej wojny światowej.

Po Mszy Świętej, dalsza cześć uroczystości miała miejsce przed pomnikiem  poległych mieszkańców wsi Falejówka i Pakoszówka, rozstrzelanych 20 marca 1944 roku przez żołnierzy hitlerowskich na oczach mieszkańców wsi i swoich najbliższych. Proboszcz parafii ks. Józef Joniec modlił się w intencji ofiar.

Wieńce i wiązanki kwiatów złożyli: zaproszeni goście, uczniowie Szkoły Podstawowej  w Falejówce wraz z dyrektorem szkoły Zofią Cecuła –Stabryła, delegacja uczniów Szkoły Podstawowej w Pakoszówce z dyrektorem szkoły Małgorzatą Wileczek, oraz  przedstawiciele rodzin poległych. Całą uroczystość uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestra Dętej z Pakoszówki.